درباره تعویض قفل منزل نکاتی که باید بدانید!

در بعضی از شرایط خاص، باید به فکر تعویض قفل منزل باشید. برای مثال، شما به‌تازگی در یک آپارتمان ساکن شده‌اید یا کلید‌های خودتان را گم کرده‎‌اید. در این مواقع برای حفظ امنیت خانواده و اموال‌تان، باید خیلی سریع قفل را تعویض کنید. البته این کار بسیار مهم است و باید نکات تعویض قفل آپارتمان را در نظر بگیرید.   

در این مقاله از اورژانس کلید قصد داریم به بررسی نکاتی برای تعویض و نصب قفل درب آپارتمان بپردازیم. این نکات به ترتیب اهمیت آورده شده‌اند، به‌طوری‌که آخرین مورد مهم‌ترین نکته برای تعویض قفل است؛ پس تا پایان همراه ما باشید.

تعویض توپی قفل درب آپارتمان

6 نکته مهم که در تعویض قفل درب منزل بهتر است رعایت کنید

برای تعویض قفل آپارتمان باید نکاتی زیادی را رعایت کرد. اگر این موارد به درستی رعایت شود، می‌توانید با خیال راحت در محل زندگی خودتان ساکن شوید. البته بعضی از این نکات از اهمیت بیشتری برخوردار هستند که ما در ادامه به 6 مورد از نکات تعویض قفل منزل اشاره کرده‌ایم.

قفل مناسب درب ورودی انتخاب کنید

درب ورودی مهم‌ترین درب یک ساختمان است؛ پس باید قفل آن هم بهترین و باکیفیت‌ترین باشد. قفل درب ورودی انواع مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. شما برای درب اصلی می‌توانید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

 • قفل پشتی شب‌بندی: این نوع قفل معمولا برای درب حیاط یا پارکینگ پیشنهاد می‌شود. این قفل‌ها دارای شاخص‌های مخصوصی هستند و به حفظ امنیت ساختمان تا حدودی زیادی کمک می‌کنند.
 • قفل‌ برقی (الکترونیکی): امروزه در بیشتر ساختمان‌های جدید از این نوع قفل استفاده می‌کنند. قفل برقی ایمنی بسیار بالایی دارند و از نوع قفل‌های ضدسرقت به‌شمار می‌آیند.
 • قفل هوشمند: یکی دیگر از قفل‌های بسیار ایمن برای درب ورودی ساختمان، نوع هوشمند است. این قفل‌ها سهولت و امنیت را برای ساکنین به‌همراه دارند و شما با خیال راحت می‌توانید به آن اعتماد کنید.
 • قفل ضدسرقت: این نوع قفل‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که تعداد زبانه‌های آن بسیار زیاد است. زمانی که درب قفل می‌شود، زبانه‌ها قابل مشاهده نیستند و همین ویژگی، امنیت آن‌ها را بالا برده است.

پس شما از بین قفل‌های مناسب برای درب ورودی می‌توانید با توجه به نیاز و حتی بودجه خودتان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

میزان استفاده از قفل درب ورودی را مشخص کنید

یکی دیگر از نکات تعویض قفل منزل، میزان استفاده از آن است. اگر تعداد ساکنین خانه زیاد باشد، قطعا میزان باز و بسته کردن درب بیشتر است. هر قفلی بعد از مدتی استفاده، فرسوده می‌شود؛ اما تعدادی از آن‌ها وجود دارند که به تعمیر و سرویس کمتری نیاز دارند. شما باید با توجه به میزان استفاده از قفل، تفاوت انواع آن‌ها را بررسی کنید و با توجه به نیاز خودتان قفل مناسب را خریداری کنید.

به جای برند، به کیفیت توجه کنید

برندهای زیادی از قفل‌ها در بازار وجود دارند. قبل ‌از خرید قفل، حتما در مورد برندها تحقیق کنید و کیفیت هر کدام را بشناسید. البته شما نباید گول برندها را بخورید و باید بیشتر کیفیت آن‌ها را در نظر بگیرید.

نکات تعویض قفل منزل

در ادامه به چند ویژگی قفل باکیفیت اشاره شده است:

 • جنس بدنه و اجزای داخلی آن مرغوب باشد.
 • قفل روکش‌دار امنیت بیشتری دارد.
 • در برابر ضربه مقاوم باشد.
 • نصب آسانی داشته باشد.
 • سیلندر قفل پیچیدگی مناسبی داشته باشد.
 • زبانه و ورودی کلید هم‌جهت باشند.

اگر قفل برندی که انتخاب کرده‌اید، ویژگی‌های اشاره شده در بالا را داشت در خرید آن شک نکنید.

با انواع قفل‌های سنتی و الکترونیکی آشنا شوید

یکی دیگر از نکات تعویض قفل منزل، آشنایی با انواع قفل سنتی و الکترونیکی است. احتمالا همه شما قفل‌های سنتی را دیده‌ باشید. این نوع قفل‌ها مشکلات خاصی مانند خراب‌شدن توپی، ایمنی کمتر و یا گم‌شدن کلید را دارد. اما در چند سال اخیر قفل‌های برقی وارد بازار شده‌اند و اتفاقا طرفداران بسیار زیادی دارند. این نوع قفل‌ مزایای زیادی مانند استفاده مادام‌العمر، امنیت بالا، کاربردی آسان، قابلیت مدیریت از راه ‌دور و ظاهری زیبا دارد. اگرچه برای خرید قفل الکترونیکی باید هزینه بیشتری پرداخت کنید؛ اما مشکلات قفل‌های سنتی را ندارد. همچنین برای انواع درب‌ها می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

ضرورت تعویض قفل ورودی را مشخص کنید

برای تعویض توپی قفل درب آپارتمان دلایل خاصی وجود دارد. در بعضی از شرایط باید حتما آن را تعویض کنید تا بتوانید با خیال راحت در منزل‌تان ساکن باشید. اگر قصد دارید برای اعضای خانواده و وسایل‌تان امنیت بیشتری داشته باشد در شرایط زیر حتما قفل منزل را تعویض کنید:

 • بعد از اینکه ملک جدید می‌خرید.
 • بعد از اینکه منزل جدید اجازه می‌کنید.
 • بعد از اینکه مستاجر از ملک شما نقل‌مکان می‌کند.
 • زمانی‌که از خانه شما سرقت می‌شود.
 • زمانی‌که کلیدها را گم می‌کنید.
 • بعد از اینکه یکی از اعضای خانواده طلاق می‌گیرد.
 • زمانی‌که قفل خراب می‌شود.
 • اگر از زمان تعویض قفل مدت زیادی گذشته است.

از کلیدسازهای باتجربه و متخصص اورژانس کلید کمک بگیرید

یکی دیگر از نکات تعویض قفل منزل، استفاده از کلیدسازی باتجربه برای این کار است. تکنسین‌های تیم اورژانس کلید دارای چندین سال سابقه در این حوزه هستند و تعویض قفل شما را در سریع‌ترین زمان انجام می‌دهند. خدمات ما همه مناطق شهر تهران را پوشش می‌دهد. برای تیم اورژانس کلید هیچ فرقی ندارد که شما در شمال هستید یا جنوب، در شرق هستید یا غرب، در هر محله‌ای که باشید، آماده ارائه خدمات خواهیم بود.

نکاتی برای تعویض قفل درب ورودی

خدمات اورژانس کلید مزایای زیادی برای مشتری دارد؛ چراکه ما خدمات قفل سازی شبانه روزی ارائه می‌دهیم. شما در هر ساعت از شبانه‌روز به خدمات تعویض قفل نیاز داشتید، می‌توانید با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید تا در اسرع‌وقت کلیدسازهای اورژانس کلید به آدرس شما اعزام شوند. فعالیت تیم ما کاملا سیار است؛ یعنی زمانی که شما تماس می‌گیرید، همکاران با کلیه تجهیزات در آدرس شما حاضر می‌شوند.

سخن پایانی

در بعضی از شرایط، تعویض‌کردن قفل ساختمان بسیار ضروری است؛ اگر شما این کار را انجام ندهید، احتمال اینکه خانواده و حتی اموال شما تهدید شوند، بسیار زیاد است. به‌عنوان مثال، شما جدیدا در یک ساختمان ساکن شده‌اید، باید حتما به فکر عوض‌کردن قفل‌های آنجا به‌ویژه قفل درب ورودی باشید. برای انجام این کار باید نکات تعویض قفل منزل را  رعایت کنید. در این مقاله شش مورد از نکات مهم جهت تعویض قفل آپارتمان معرفی شد. در هنگام تعویض قفل منزل‌تان حتما این موارد را در نظر داشته باشید.

همچنین بخوانید
حتما برای شما هم پیش آمده که ناگهان کلید در قفل گیر کند و پشت در بمانید. در این مقاله از اورژانس کلید به شما می‌گوییم در این مواقع باید چه کنید و چگونه قفل را باز کنید.
در این مقاله از اورژانس کلید با انواع قفل موجود در بازار مانند قفل کتابی، قفل آویز، قفل کارتی و ... آشنا می‌شویم همچنین رایج‌ترین قفل‌های موجود در بازار معرفی می‌شوند.
کلیدهای زیادی با ویژگی ها و کاربردهای متنوعی در دنیا وجود دارند. در این مقاله از اورژانس کلید، با انواع کلید و ویژگی ها و کاربردهای آن ها آشنا خواهیم شد.
در این مقاله از اورژانس کلید، به توضیح مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت ساخت کلید میپردازیم. همچنین قیمت ساخت کلید را بر اساس نرخنمامه مصوب میبینیم.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: