قیمت کلیدسازی

آیا تاکنون برای ساخت کلید به کلیدسازی مراجعه کرده‌اید؟ قیمت ساخت کلید یدک از روی اصلی چقدر است؟ احتمالا هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید، یادتان نباشد؛ اما هزینه ساخت با توجه به نوع کلید و بسیاری فاکتورهای دیگر، متفاوت است. کاملا درست است؛ قیمت کلیدسازی به عوامل مختلف بستگی دارد. آیا با این فاکتورها آشنایی دارید؟ هر کدام از آن‌ها چگونه بر قیمت نهایی ساخت کلید تاثیر دارند؟

در این صفحه به همه فاکتورهای مهم که روی قیمت نهایی خدمات کپی کلید موثر هستند، پرداخته شده است تا بتوانید قیمت کلیدسازی را محاسبه کنید.

هزینه کپی کلید

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ساخت کلید

همان‌طور که گفته شد قیمت کلیدسازی به چندین عامل مختلف بستگی دارد. نوع کلید، نوع درب، موقعیت مکانی قفل، تعداد نیروی کار مورد نیاز و همچنین نرخنامه کلید سازی، 5 عامل موثر در قیمت نهایی ساخت کلید هستند. هر یک از این عوامل به نحوی روی هزینه خدمات ساخت کلید یدکی نقش دارند. اگر قصد دارید با این عوامل بیشتر آشنا شوید، ادامه را حتما بخوانید.  

نوع کلید

شاید بتوان گفت که مهم‌ترین عامل در قیمت کپی کلید، نوع کلید است. اگر همین الان، جا سوئیچی خودتان را نگاه کنید، احتمالا انواع مختلفی از کلیدها را روی آن مشاهده کنید. بعضی از آن‌ها مانند کلیدهای معمولی، خیلی ساده هستند؛ اما در بین‌ آن‌ها، کلیدهای کامپیوتری هم وجود دارد که از طراحی پیچیده‌تری برخوردار هستند. یکی از فاکتورهای مهم در قیمت کپی کلید، نوع آن است.

هر چقدر کلید شما ساده‌تر باشد، کپی کردن آن راحت‌تر خواهد بود و کلیدساز برای ساخت آن وقت کمتری اختصاص خواهد داد؛ پس در این شرایط باید این انتظار را داشت که هزینه کپی کلید کمتر باشد؛ اما اگر کلید پیچیده‌تر باشد، باید کلیدساز وقت بیشتری را برای ساخت آن اختصاص دهد. همچنین کپی کلید سخت‌تر خواهد. پس با توجه به این دو عامل کلیدساز هزینه بیشتری هم دریافت می‌کند.

نوع درب

در بعضی شرایط احتمالا شما کلید خودتان را گم کرده‌اید و از کلیدسازی سیار کپی کلید، درخواست خدمات کرده‌اید تا به کمک قفل، کپی کلید را انجام دهد. در این وضعیت نوع درب و قفل آن در قیمت ساخت کلید نقش مهمی دارد. در گذشته بیشتر درب‌ها مکانیزم ساده‌تری داشتند و کپی کردن کلید آن‌ها کار راحتی بود؛ امروزه انواع مختلفی از درب‌ها وجود دارند. با پیشرفت تکنولوژی، درب‌های هوشمند هم به بازار عرضه شدند و امروز در بیشتر ساختمان‌ها استفاده می‌شوند.

اگرچه این نوع درب‌ها مزایای زیادی دارند و امنیت زیادی را برای شما به‌همراه دارد؛ اما اگر کلید آن را گم کنید، دچار دردسر خواهید شد. چراکه ساخت کلید آن‌ها کار تخصصی است و هر کلیدسازی نمی‌تواند آن را انجام دهد. همچنین برای ساخت آن باید هزینه بیشتر را پرداخت کنید.

گاهی اوقات ممکن است که کلید اتومبیل خودتان را گم کنید؛ در این شرایط باید از خدمات کلیدسازی سیار استفاده کنید. قیمت ساخت کلید ماشین هم در مدل‌های مختلف با هم فرق دارد. به‌عنوان مثال، قیمت ساخت کلید ماشین‌های داخلی با ماشین‌های خارجی متفاوت است؛ چراکه اتومبیل‌های خارجی از تکنولوژی به‌روزتری در قفل استفاده می‌کنند که کار ساخت کلید را سخت‌تر می‌کند. این تفاوتِ قیمت در مدل‌های مختلف اتومبیل داخلی هم فرق دارد.

نرخنامه کلید سازی

موقعیت مکانی قفل

علاوه‌بر نوع کلید و نوع درب، موقعیت مکانی قفل هم روی قیمت کلیدسازی مهم است. زمانی‌که شخص از شمال یا جنوب تهران جهت خدمات کلیدسازی تماس می‌گیرد، باید هزینه بیشتری پرداخت کند. چراکه این فاصله روی هزینه تاثیرگذار است. اورژانس کلید به همه مناطق تهران خدمات ساخت کلید را ارائه می‌کند. برای تیم ما هیچ فرقی ندارد که شما در شمال هستید یا جنوب، در شرق هستید یا غرب، بلکه همکاران در اسرع وقت در محل حاضر می‌شوند تا مشکل شما را برطرف کنند.

تعداد کلیدسازان مورد نیاز

فاکتور چهارم برای هزینه نهایی ساخت کلید، تعداد کلیدسازان است که در کار حضور داشته‌اند. هنگامی‌که تعداد قفل زیاد یا سطح پیچیدگی آن‌ها بالا باشد، یک تعمیرکار به‌تنهایی نمی‌تواند از عهده کار بربیاید. در این‌گونه شرایط به تعمیرکاران دیگری هم نیاز است. هرچقدر تعداد تعمیرکاران برای ساخت کلید بیشتر باشد، قطعا روی هزینه نهایی موثر خواهد بود.
به ازای هر تعمیرکاری که اضافه خواهد شد، درصدی به هزینه افزوده می‌شود. اگرچه اضافه کردن تعمیرکار مقداری هزینه را بالا می‌برد؛ اما برای مشتری هم مزیت به حساب می‌آید. چراکه که کار با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت و در زمان شخص صرفه‌جویی خواهد شد. همچنین در نهایت کار با کیفیت‌تری هم تحویل می‌گیرد.

نرخنامه کلیدسازی سال 1402

بیشتر کارهای خدماتی زیر نظر یک اتحادیه هستند. هر ساله با در نظر گرفتن شرایط مختلف، نرخنامه خدمات در هر شغل مشخص می‌شود و توسط اتحادیه مورد نظر اعلام می‌شود. هر تعمیرکاری باید خدمات خود را بر اساس نرخ مصوب انجام دهد. خدمات کلیدسازی از این موضوع مستثنی نیست و در ابتدای هر سال، نرخنامه کلید سازی توسط اتحادیه مربوطه اعلام می‌شود.

کسانی که خدمات ساخت کلید یدکی را ارائه می‌دهند، باید از نرخ مصوب پیروی کنند. زمانی‌که قیمت توسط اتحادیه تنظیم می‌شود، کلیه فاکتورهای مهم در آن اعمال می‌شود تا قیمت ساخت کلید، کاملا منصفانه باشد. پس زمانی‌که هر گونه خدمات کلید سازی را دریافت کردید، می‌توانید نرخنامه جدید را مشاهده کنید.

تیم اورژانس کلید، انواع خدمات کلیدسازی شبانه روزی را ارائه می‌دهد. قطعا ارائه خدمات به‌صورت 24 ساعته و سیار باعث بالا رفتن هزینه کپی کلید خواهد شد. پس شما هر زمانی که درخواست کلیدسازی در محل را داشته باشید، درصد کمی به هزینه نرخنامه اضافه شود. خدمات اورژانس کلید فقط به ساخت کلید ختم نمی‌شود؛ بلکه هر گونه خدمات دیگری هم نیاز داشته باشید، همکاران تیم می‌توانند آن را انجام دهند. اگر به هر نوع خدمات کلیدسازی نیاز دارید با شماره همراهدرج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما در آدرس شما اعزام شوند.

همچنین بخوانید
حتما برای شما هم پیش آمده که ناگهان کلید در قفل گیر کند و پشت در بمانید. در این مقاله از اورژانس کلید به شما می‌گوییم در این مواقع باید چه کنید و چگونه قفل را باز کنید.
در این مقاله از اورژانس کلید با انواع قفل موجود در بازار مانند قفل کتابی، قفل آویز، قفل کارتی و ... آشنا می‌شویم همچنین رایج‌ترین قفل‌های موجود در بازار معرفی می‌شوند.
کلیدهای زیادی با ویژگی ها و کاربردهای متنوعی در دنیا وجود دارند. در این مقاله از اورژانس کلید، با انواع کلید و ویژگی ها و کاربردهای آن ها آشنا خواهیم شد.
با خواندن این مقاله از اورژانس کلید با تمام روش های ساخت کلید، شامل ساخت کلید از روی عکس، قفل، کلید و با خمیر است، آشنا میشوید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: